Zespół

Spotkania z językiem polskim

kasia_150_150Katarzyna Giętkowska to absolwentka polonistyki i germanistyki na UAM w Poznaniu, studentka studiów międzykulturowych Polacy i Niemcy w Europie w Poznaniu i Kilonii oraz studiów podyplomowych z nauczania języka polskiego jako obcego. Do Kilonii przyjechała na stypendium, jednak perspektywa pracy z dziećmi zachęciła ją do zostania na dłużej. Stara się, by każda z lekcji języka polskiego była wyjątkowa, a dzieci zarówno na zajęciach, jak i po nich uśmiechnięte od ucha do ucha.

Angelika_150_150Angelika Ziółkowska, absolwentka Studiów Polsko-Niemieckich UŁ oraz Uniwersytetu w Regensburgu, obecnie studentka kierunku Polacy i Niemcy w Europie w Kilonii. Pasjonatka języków obcych, pragnąca przyczynić się do szerzenia znajomości także jej języka ojczystego. Uwielbia pracę z dziećmi, dlatego zaproszenie do projektu przyjęła bez wahania.

 

Ola_150_150Aleksandra Fedorska, autorka bloga Polnische Krimiwelten, jest absolwentką politologii i scenopisarstwa oraz mamą trzyletniego Jasia. To właśnie pani Aleksandra, będąc świadomą trudów dwujęzycznego wychowania, wpadła na pomysł stworzenia cyklu spotkań, podczas których dzieci z Kilonii i okolicznych miejscowości będą miały możliwość kontaktu z językiem polskim poza domem. Dzięki jej wytrwałości i zaangażowaniu możemy dziś  zapraszać dzieci i rodziców na Spotkania z językiem polskim.

Reklamy