Edukacja

spotkania_wordpress
Spotkania z językiem polskim

Celem inicjatywy „Spotkania z językiem polskim” jest nauczanie i doskonalenie języka polskiego w formie ciekawych i interaktywnych spotkań. Tematy to nie tylko język i literatura, ale również zabawy dla maluchów, wykłady oraz konwersacje dla starszych i mnóstwo uciechy dla wszystkich.  Zajęcia prowadzą, młode, kreatywne i doskonale przygotowane pedagogicznie panie Aleksandra Fedorska i Katarzyna Giętkowska. Spotkania odbywają się w siedzibie, działającej pod patronatem stowarzyszenia POLONUS, Biblioteki Polskiej w Kilonii.

Grupa I – SZKRABY
Jest to grupa dla dzieci w wieku przedszkolnym i tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą. To w tym czasie dzieci uczą się języka najszybciej, wykorzystując wrodzone zdolności. Aby proces naturalnego przyswajania języka się rozpoczął, należy zapewnić dziecku kontakt z danym językiem przez komunikację z osobami dorosłymi i rówieśnikami.
Zajęcia dla najmłodszych będą odbywały się w dwóch podgrupach:
SZKRABY I: 16:30 – 17:15 (szczególnie zapraszamy maluchy, bo zajęcia są nieco krótsze)
SZKRABY II: 17:30 – 18:30
Spotkamy się w czwartki w siedzibie Biblioteki Polskiej.

Grupa II – ŻAKI
Jest to grupa skierowana do dzieci w wieku szkolnym. To czas, kiedy dzieci uczą się języka bardziej świadomie, rozwijając różne kompetencje, tj. mówienie, pisanie, czytanie i rozumienie ze słuchu. W związku z tym chcielibyśmy zaproponować serię spotkań, podczas których dzieci będą miały możliwość kontaktu z językiem polskim w różnych formach, aby doskonalić wszystkie cztery sprawności językowe.Spotkania odbywają się w środy o godz. 16:30 w siedzibie Biblioteki Polskiej.

Grupa III – WYJADACZE
To grupa przeznaczona dla młodzieży i osób dorosłych, którzy mają już doświadczenie z językiem polskim i chciałyby z jednej strony poszerzyć swoją wiedzę z zakresu polskiej literatury, a z drugiej zyskać możliwość kontaktu z piękną i poprawną polszczyzną.

Zgłoszenia i najróżniejsze zapytania prosimy kierować w formie wiadomości prywatnej na Facebooku: Spotkania z językiem polskim, drogą e-mailową na adres: spotkaniazpolskim@gmail.com lub używając naszego formularza kontaktowego.

Znajomość języka polskiego NIE JEST wymagana.

Adres:
Polnische Bibliothek in Kiel | Biblioteka Polska w Kilonii
Nachbarschaftszentrum-Palette 6
Kiel-Mettenhof, Bergenring 2

UWAGA: Wejście naprzeciw budynku przy Bergenring 32.

Dojazd: GoogleMaps

Reklamy